Поставеният под № 2 Роджър Федерер откри с победа тазгодишната си кампания на тревна настилка след като спечели първия си двубой на международния тенис турнир в Хале с общ награден фонд 750 000 евро. В среща от втория кръг той успя да отстрани представителя на домакините Флориан Майер с 6:4, 7:5.

И двата сета преминаха по сходен сценарий. Двамата тенисисти печелеха сервис-геймовете си. Федерер изчакваше търпеливо и благодарение на по-голямата си рутина успя да нанесе своя удар в края на сетовете. Той проби своя съперник съответно в десетия и дванадесетия гейм и така си осигури победата.

В стремежа си да се класира за полуфиналите Роджър Федерер ще се изправи срещу канадската надежда Милош Раонич, като това ще бъде трети официален сблъсък между двамата, а до момента Раонич няма победа.

Това бе първият мач на Федерер след загубата му от Новак Джокович на полуфинала на Ролан Гарос. Швейцарецът е петкратен победител в турнира в Хале - от 2003 до 2006 година и през 2008 година.

В другите мачове от вчерашния ден Колшрайбер победи Кубот с 2:1, Хаас - Гланолерс - 2:0 и номер 1 Надал - Лако - 2:0