Хюлия Велиева стана държавна шампионка по тенис, предед racketi.com. В изтощителен финал в Пловдив състезателката на НСА надделя над Таня Германлиева с 6:2, 4:6, 7:6(4) след три часа и 20 минути игра. Велиева спаси цели три мачбола при 5:6 в заключителната част. Освен купата и златния медал, тя получи и премия от 1600 лева.

20-годишната Велиева започна устремно и поведе с два пробива с 4:0 гейма. В тези моменти втората поставена Хюлия използваше максимално дълбочината на своя форхенд и се възползва от лошото придвижване на Германлиева по корта. След това тенисистката на ТК Левски и водачка в схемата успя да изравни играта, но не успя да върне нито един пробив и логично загуби частта. Таня на два пъти удряше ракетата си в клея в изблици на нерви.

Във втория сет Хюлия Велиева постигна проби в петия гейм и поведе с 3:2. Тя получи два шанса за брейк и реализира втория, след като форхенда на съперничката й спря в мрежата. Германлиева веднага върна пробива, като се възползва при петата си възможност в мача. След това софиянката постигна втори и сервираше за сета при 5:3, но Велиева успя да върне брейка. После тя поведе с 40:15, но допусна пробив и изравняване на сетовете.

Таня Германлиева проби във втория гейм и поведе с 2:0, но тутакси Велиева върна брейка. След това тя доведе нещата до 5:3. При 5:4 Хюлия сервираше за мача, но Германлиева върна пробива. На свой ред 20-годишната софиянка поведе с 6:5 и след това имаше три мачбола, които обаче не успя да реализира. В тайбрека двете размениха полетата при 3:3 точки. После Велиева дръпна с 6:3 и спечели мача с втория си мачбол. Така Германлиева загуби и в четвъртия си финал на сингъл.