Лейтън Хюит се класира за четвъртфинала на турнира в Сидни с награден фонд 424 хиляди долара, след като размаза с 6:0, 6:2 Андреас Сепи (Италия).

28-годишният австралиец се наложи за 55 минути, а победата му е шеста подред. Хюит демонстрира много добра защита при сервиса на противника, който с двойна грешка накрая реши и изхода от мача. Хюит, който е 4-и в схемата на турнира, а също така бивш шампион от Откритото първенство на САЩ и от Уимбълдън, ще се изправи в следващия етап от турнира срещу Маркос Багдатис от Кипър.

Багдатис пък удари със 7:5, 6:3 Виктор Троицки от Сърбия.

Поставеният под номер 3 Станислас Вавринка (Швейцария), както и вторият- Томаш Бердих (Чехия) бяха елиминирани в този етап. Петер Лучак (Австралия) се справи с Бердих 1:6, 6:4, 6:2, а Жюлиен Бенето (Франция) отстрани Вавринка с 6:3, 5:7, 7:6 (7:2). Напред продължават също така Ришар Гаске (Франция), Марди Фиш (САЩ), Потито Стараче (Италия) и Леонардо Майер (Аржентина).