Хуберт Хуркач е следващият съперник на Григор Димитров на турнира от сериите ATP 500 в Ротердам, след като се наложи над Роберто Баутиста Агут в истински трилър в три сета - 7:5, 6:7 (7), 7:6 (4), за над три часа здрава битка.

Откриващият сет мина под диктовката на сервиращите, като петият в схемата получи първи шансове за пробив в подаването на опонента в 12-ия гейм, когато реализира третия си сетбол, за да поведе в частите. Във втората Баутиста Агут направи пробив в третия гейм, който обаче моментално бе върнат от Хуркач. Стигна се до тайбрек, в който полякът поведе с 4:0 точки и имаше три поредни мачбола при 6:3, но испанският ветеран демонстрира характер и стигна на свой ред до точка за изравняване на сетовете. Баутиста Агут не успя при първата си възможност, но при втората не сбърка и срещата отиде в заключителен трети сет.

В него Хуркач първи стигна до пробив и сервираше за мача при 5:4, но се пропука. Съдбата му отново бе решена в тайбрек, в който испанецът дръпна с 2:0, но след това последва серия от шест безответни точки на сметката на 10-ия в световната ранглиста. Хуркач се провали в първите си два мачбола, но при третия не сбърка и така намери място в осминафиналите на надпреварата. Полският тенисист наниза цели 26 аса срещу едва пет двойни грешки, като приключи с 56 уинъра и 30 непредизвикани.

Хуркач и Димитров имат два мача помежду си, като и двамата бяха спечелени от най-добрата ни ракета. Гришо спечели трисетовите битки на четвъртфиналите в Индиан Уелс (2021) и Монте Карло (2022). Победителят от сблъсъка помежду им може да срещне втория в схемата Андрей Рубльов в последните осем.

Григор Димитров прегази руснак в Ротердам

58 минути стигнаха на българина за успех над Карацев