Хуан Мартин Дел Потро спечели с 6:4, 7:6(4), 6:3 срещу Беноа Пер от Франция и се класира за осминафиналите на "Уимбълдън".

В следващата фаза Кулата от Тандил ще се изправи срещу друг французин - Жил Симон, който се справи с Матю Ебдън след 6:1, 6:7(3), 6:3, 7:6(2).

Дел Потро стана част от историята на "Уимбълдън" още през 2013 г., когато участва в най-дългия полуфинал в история срещу Новак Джокович в мач, продължил 4 часа и 43 минути. Сега поставеният под номер 5 достигна до осминафиналите за четвърти път, като изпревари по този показател сънародника си Давид Налбандян, който игра на финала в Лондон през 2002 г.

Освен това Хуан Мартин стана аржентинецът с най-много победи на турнири от Големия шлем и с най-много победи на "Уимбълдън".

Срещу Пер той направи 32 печеливши завършващи удара, като реализира пет от 12-те си възможности за пробив. Делпо продължава без загубен сет. Потенциален негов съперник на четвъртфиналите е световният номер 1 Рафаел Надал.