Реми беляза първия ден от финалния сблъсък в турнира за купа "Дейвис". Белгия и Великобритания си размениха по една победа в неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже. Срещата се провежда в Гент на червени кортове, при засилени мерки за сигурност.

Домакините поведоха в резултата, след като в първия сингъл Давид Гофен победи Кайл Едмънд с 3:6, 1:6, 6:2, 6:1, 6:0 за 2:47 часа. Гофен направи обрат, след като загуби първите два сета, което му се случва за пръв път в кариерата. В последните три сета на мача той доминираше и даде общо три гейма на съперника си.

Номер 2 в световната ранглиста Анди Мъри изравни резултата, след като във втория мач победи Рубен Бемелманс с 6:3, 6:2, 7:5 за 2:24 часа. Мъри имаше проблеми само в третия сет, в който изоставаше с 2:4. Още в следващия гейм той направи пробив, а след това в 11-ия гейм отново взе подаването на съперника си и при свой сервис затвори мача.

В събота е срещата на двойки между Кимер Копеянс и Стийв Дарси и братята Анди и Джейми Мъри. Белгийците се стремят към първа титла от купа "Дейвис", докато Великобритания не е печелила надпреварата от 79 години насам.