Хърватия оправда прогнозите на специалистите и за втори път в историята спечели "Купа Дейвис", която е неофициално отборно световно първенство по тенис за мъже. На покрития стадион в Лил "шахматистите" спечелиха с 3:1 победи последния финал в традиционния формат.

Франция намали пасива си за купа "Дейвис", всичко ще се реши в сблъсъците на сингъл

Успехът на двойки бе абсолютно задължителен

В последния ден се игра само един мач, оказал се достатъчен за определяне на победителя. Първата ракета на Хърватия Марин Чилич победи най-силния французин в момента със 7-6(3), 6-3, 6-3 за 2 часа и 19 минути игра.

В първата част не се стигна до пробив. Чилич взе убедително тайбрека и поведе в резултата. Във втория сет хърватинът проби за 4-2, а в третия сет направи още два брейка. Това обезсмисли петия мач в двубоя, който беше отменен.

Хърватия спечели "Купа Дейвис" през 2005 година, с успех на финала срещу Словакия с 3-2. През 2016 година "шахматистите" загубиха у дома решителната среща с Аржентина. Франция е с 10 титли - от 1927-1932 години, 1991 година, 1996 година, 2001 година и 2017 година.