Динко Халачев дебютира за България в надпреварата за  купа  „Дейвис". Българинът игра в четвъртия двубой срещу Гърция в Атина, но загуби от Александрос  Якупович с 6:7(2), 1:6. Това бе и първа победа за домакините, които направиха общия резултат до момента 1-3.

Хасковлията започна напрегнато двубоя, но рано в сета се окопити и намери своята игра. Българинът и  Якупович си размениха няколко пробива преди да се стигне до тайбрек. В него представителят на Гърция успя да се наложи със 7:2 точки. Във втория сет Халачев взе първия гейм, но след това загуби 6 последователни и приключи двубоя.

„В началото бях малко притеснен, но постепенно се отпуснах и заиграх както мога. Яд ме е, че при 5:5 и 40:15 не успях да спечеля гейма. В тайбрека играх слабо. Изпитвах болки в гърба, но няма нищо сериозно." - заяви Динко Халачев

В последния мач в Атина, който е без значение, излизат Димитър Кутровски и Хараламбос Капоянис.