Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе с италианеца Лоренцо Музети на старта на турнира на твърди кортове в зала от сериите "Мастърс" 1000 във френската столица Париж с награден фонд 7.6 милиона евро. Надпреварата ще се проведе от 30 октомври до 5 ноември.

Медведев продължава защитата на титлата си във Виена

Руснакът срази Хачанов

Двамата имат по един успех в двата двубоя един срещу друг. Преди четири дни 32-годишният Димитров победи италианеца Лоренцо Музети с 6:3, 6:4 за 94 минути на старта на турнира във Виена. 21-годишният италианец пък спечели 6:4, 7:6(3) на четвъртфиналите в Акапулко през 2021 година.

При успех над Музети Димитров ще играе във втория кръг срещу Даниил Медведев (Русия), от когото загуби на същата фаза във Виена преди преди два дни.

Водач в схемата на турнира е Новак Джокович (Сърбия), а номер 2 Карлос Алкарас (Испания). Холгер Руне (Дания) започва защитата на титлата си срещу победителя от двубоя между Стан Вавринка (Швейцария) и Матео Арналди (Италия).