Григор Димитров спечели втората титла в кариерата си. Във финала на турнира в Акапулко, Мексико той се наложи с 7:6(1), 3:6, 7:6(5) над представителя на Южна Африка Кевин Андерсън.

Мачът беше изключително оспорван и драматичен и продължи 3 часа. Отново, както и в полуфинала срещу Анди Мъри, два тайбрека решиха успеха в полза на българина.

Димитров спечели жребия и избра да сервира пръв. И двамата тенисисти спечелиха сравнително леко подаванията си. В деветия гейм при сервис на Григор за първи път се стигна до точки за пробив и то три за Андерсън. Но тогава при 0:40 българинът показа високата си класа и успя спечели 5 поредни точки, а с това и гейма. Подобрената психическа издържливост му помогна да се измъкне от трудната ситуация и да поведе с 5:4.

В следващият гейм проблемите бяха за южноафриканеца. Григор стигна до два сетбола, но със силни сервиси Андерсън успя да спечели гейма си и да изравни резултата - 5:5.

Следващите два гейма сервиращите не допуснаха изненада. Така съдбата на първия сет трябваше да се реши в тайбрек. В него българският тенисист той поведе набързо с 5:0. Едва тогава Андерсън направи първата си точка, а при 6:1 при свое подаване Григор реализира първия си сетбол. След двата тайбрека спечелени срещу Анди Мъри Григор Димитров показа същественото си израстване през тази година.

Във втория сет първи сервис имаше Кевин Андерсън. След оспорвана борба той спечели подаването си.

Във втория гейм беше реализиран първият пробив. За съжаление той беше за Андерсън и той поведе с 2:0.

До края на сета и двамата печелеха подаванията си без дори да допуснат точка за пробив на съперника си. При 5:3 за Андерсън той сервира за спечелването на сета и го завърши още с първия си сетбол. Така резултатът беше изравнен - 1:1.

В третия сет първи сервираше Димитров и спечели леко гейма си. В третия сет първи сервираше Димитров и спечели леко гейма си. За съжаление, както и във втория сет Андерсън проби второто му подаване и излезе напред в резултата - 2:1. В тези моменти престана да работи първия сервис на българския тенисист. В следващия гейм южноафриканецът затвърди лесно пробива си и поведе с 3:1.

След разменени сервис геймове Димитро успя да върне пробива в 8-ия гейм. Той достигна до точка за пробив и тогава нервите на Андерсън не издържаха. Той допусна двойна грешка и резултатът беше изравнен - 4:4.

Двамата тенисисти спечелиха подаванията си до рая без да допуснат възможност за пробив на противника им. Така събата на мача трябваше да се реши отново в тайбрек.

Тайбрекът беше много оспорван. Резултатът вървеше точка за точка. При 5:5 Григор осъществи минипробив и почучи мачбол на свой сервис. Нашият тенисист разигра великолепно точката и спечели втората победа в кариерата си.

С победата в турнира Григор Димитров си осигури още чек за $316,400 от наградния фонд и 500 точки за световната ранглиста, с които в понеделник ще подобри най-доброто си класиране, изкачвайки се до №16.

Това беше трети финал за него на АТР ниво. Първият бе преди година в Бризбейн, където загуби от Мъри.  В края на миналия сезон хасковлията вдигна шампионския трофей в Стокхолм след победа на финала над Ферер.

До днес Григор и Кевин се бяха срещали общо пет пъти, а Гришо има превес - води с 3:2 победи.