Най-добрият български тенисист – Григор Димитров най-сетне демонстрира истинското си лице. Първата ни ракета се класира за четвъртфиналите на турнира „Роджърс Къп“, след като се справи с хърватския гигант Иво Карлович. Гришо триумфира с 2:0 сета, в отделните част 6:3, 7:5. Двубоят продължи точно час и 25 минути.

Родната гордост показа отлична игра по време на целия мач, оставяйки минимални шансове на определяния за фаворит Карлович.

Григор започна отлично двубоя с гейм на нула и изигра много добър сет. Българинът наниза 5 аса само в първите два гейма.  Добрите му изяви от начален удар продължиха и той завърши сета с 8 аса и 80% вкаран първи сервис. Това му помогна да има предимство в първата част. Карлович разчиташе основно на началния си удар и всеки път, когато се стигнеше до разиграване, Димитров доминираше.

В шестия гейм първата ни ракета успя да затрудни хърватина при негов сервис. Началото бе след фанстастичен минаващ удар по диагонала. Карлович отговори с ас, но последва опит за атака на мрежата, която бе посрещната от нов отличен минаващ удар и се стигна до две възможности за пробив. Тогава Иво сбърка една точка на мрежата и първият пробив в мача бе факт. Григор затвърди пробива за 5:2 и малко по-късно стигна до успех в първия сет.

Втората част вървеше гейм за гейм, но хърватинът създаваше повече проблеми на Димитров, който отново стартира с гейм на нула. В седмия гейм Карлович спаси шанс за пробив след поредния си мощен сервис. Малко по-късно той стигна и до първата си възможност за пробив в срещата, но Григор се справи. Нов потенциално решителен момент дойде в следващия гейм, когато българинът спаси сетбол. Този път бе ред на най-добрият ни тенисист да демонстрира отличен сервис, след което изравни за 5:5. Последва оспорван гейм, в който Карлович първоначално се измъкна от 15:40. Григор си извоюва нов шанс за пробив и този път се възползва, а след това бе убедителен при своя сервис гейм и стигна до крайния успех.

Така в следващата фаза на „АТР 1000“ надпреварата, сънародникът ни ще премери сили с поставения под №3 – Кей Нишикори. По-рано днес японецът не срещна никакви проблеми с Раджив Рийм от САЩ.

Това обаче не е всичко за хасковлията! По-късно тази нощ  Димитров ще излезе на корта и за двубой от програмата на двойки. Българинът и Стан Вавринка ще срещнат Хенри Континен / Джон Пийрс.