Голямата ни гордост в тениса Григор Димитров достигна четвъртфиналите на силния АТР 500 турнир на твърди кортове в Акапулко. Българинът убедително се наложи над Маркос Багдатис с 6:1, 6:4 във втори кръг на турнира.

През 2014-а първата ни ракета вече има 8 победи като през януари достигна четвъртфиналите и на Australian Open.

Първият сет продължи едва 23 минути и в него българинът загуби едва 12 точки в седем гейма. Гришо проби още в първия сервис гейм на Багдатис за 2:0, а малко по-късно след двойна грешка на кипъреца вече имаше аванс от 4:0. В крайна сметка той приключи частта с 6:1.

Българинът продължи да доминира на корта и пак проби с подновяването на играта във втоия сет. При това след двойна грешка на 149-ия в ранглистата играч. Багдатис временно успя да се върне в битката като на свой ред проби за 2:2. Това обаче бе всичко, за което той имаше сили. Григор без особени затруднения приключи битката с 6:4.

С този успех Димитров си осигурява 90 точки за световната ранглиста. Неговият следващ опонент ще бъде определен Ърнест Гулбис. Срещу латвиеца Григор има една загуба, която бе този сезон, а срещу представителя на Белгия три победи постигнати през 2010-а.