За втория кръг на тенис турнира с награден фонд 358 425 евро в Гщаад се класира най-добрият български тенисист Григор Димитров. 21-годишният българин надви с 3-6, 6-4, 6-1 французина Жулиен Бенето в мач от първия кръг на надпреварата в Швейцария.

Френският тенисист, който до днес не се беше изправял срещу Димитров, започна много силно мача и спечели първия сет с 6-3 за 29 минути. Григор обаче показа силен характер през втората част и изравни резултата, след 6-4 във втория сет.

Третият сет започна с пробив за хасковлията и той поведе с 2-0. Той загуби следващия гейм, но след това спечели подаването си и направи още един пробив за 4-1. Това му бе достатъчно да спечели мача след нов пробив и 6-1 в третия сет.

Първата ракета на България, който игра полуфинал на тенис турнира на клей в Бастад през миналата седмица, ще срещне в следващия кръг Дъстин Браун. Германският квалификант срази по-рано днес украинеца Сергей Стаховски с 3-6, 6-4, 7-6 (10/8).

С класирането си за втория кръг, Гришо, който в момента е 61-ви в света, си осигури 6 200 евро от наградния фонд на турнира и 20 точки за ранглистата на ATP.