Григор Димитров ще играе с холандеца Робин Хаазе или квалификант във втори кръг на турнира на твърди кортове в Индиън Уелс. Българинът е поставен под № 15, а първите 16 в схемата почиват в първия кръг. Първият му мач ще бъде в събота или неделя.
Робин Хаазе заема 46 място в световната ранглиста и е най-високопоставеният холандец в нея.
При успех Димитров може отново да се изправи срещу латвиеца Ернест Гулбис, с когото игра два мача в последните два турнира. Двамата си размениха по една победа.
В кариерата си Гришо има две участия на този турнир, а общото между тях е, че записа по една победа във всяко от тях, а след това загуби следващия си мач - от Ферер при дебюта си и от Джокович през миналия сезон. През 2013 г. Григор спечели 45 точки т.е. победа във втори кръг ще му позволи да ги защити.
Жребият събра в едната половина Рафаел Надал, Роджър Федерер и Анди Мъри. Там са още Вавринка, Янович и Раонич. Надал е поставен под № 1.
В другата половина, където е и Гришо, водач под № 2 е Новак Джокович. Там са още Бердих и дел Потро.
Григор срещу Хаазе или квалификант в Индиън Уелс
![Григор срещу Хаазе или квалификант в Индиън Уелс](https://webnews.bg/uploads/images/67/2067/162067/orig.jpg?_=1446907336)
Източник: ЕРА / БГНЕС
Agenda
на 06.03.2014 в 20:09:50 #3Малка корекция - в първи кръг тук почиват първите 32-ма.![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/icon_wink.gif?_=1446728989)
Werder
на 05.03.2014 в 14:44:44 #2ThePokerKing изказа и моето мнение! Уникален шанс за полуфинал! Със сигурност ще бъде мотивиран, но дано е и напълно концентриран! Успех!![](https://webnews.bg/assets/images/emoticons/bgflag.gif?_=1446728989)
ThePokerKing
на 05.03.2014 в 13:22:18 #1Съвсем реално е сега да достигне полуфинал след такъв великолепен жребий, вижда се че и късмета е с него, защото обикновенно късмета е със силните и тези които работят упорито, браво Гришо, след Инди те виждам вече на 12 позиция....до 1/2 финала са все преодолими ,за да не кажа , лесни за теб , противници, побеждавал си ги всички, а на 1/2 финал може да е джокера, а знаем какво направи миналата година с него, защо да не го повториш и ето ти финал, който ще те изтреля на 11 или даже 10 място...залагам на полуфинал тук, не се отпускай и дай най-доброто от себе си...успех