Григор Димитров изигра добър мач, но бе спрян от олимпийския шампион Александър Зверев на 1/8-финал на Мастърса в Париж. Германецът продължава напред след победа със 7(4):6, 6:7(3), 6:3.

Григор Димитров срещу Зверев и още интересни сблъсъци в Мастърса в Париж

Българинът пробва да продължи победната си серия

Първият пробив в двубоя бе за Александър Зверев, който взе подаването на българина в седмия гейм. Григор обаче му го върна в деветия, за да изравни резултата в геймовете - 5:5, а след това се стигна и до тайбрек. В него германецът бе по-солиден и успя да го спечели със 7:4 точки. Във втория сет нямаше нито един пробив, а в тайбрека Григор показа класа и поведе с 5:0 преди да изгуби сервиса си, в крайна сметка първата ни ракета успя да изравни резултата в сетовете след 7:3 в тайбрека на втория.

В третата част Димитров имаше три шанса да пробие Зверев още при първото му подаване, но не успя да се възползва от тях и да поведе с 2:0. Българинът поведе с 40:0 в шестия гейм, но олимпийският шампион успя да се върне и от тази ситуация, като след това той успя да направи пробив и да поведе с 4:3. В деветия гейм Саша Зверев отново взе подаването на Димитров, за да затвори мача с 2:1 сета.