Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с победа участието си в тазгодишното издание на "Уимбълдън". Българинът се класира за втория кръг на надпреварата, след като отстрани представителя на Южна Африка Кевин Андерсън със 7-5, 7-6 (3), 6-7 (7), 6-3.

Димитров демонстрира по-здрави нерви в ключови моменти и спечели този много оспорван двубой, като успя да запише страхотните 71 уинъра и отрази всичките 10 възможности за пробив пред Андерсън.

21-годишният хасковлия започна добре мача и играта бе равностойна до шестия гейм на първия сет, когато при резултат 3-2 за Димитров над кортовете на "Ол Инглънд Клъб" заваля и срещата бе прекъсната за известно време.

Когато двамата отново излязоха на зелената покривка, Димитров изчака съперника да сгреши и при 6-5 направи пробив, а с това спечели първия сет със 7-5.

Двамата тенисисти не успяха да се пробият във втория сет и се стигна до тайбрек, където Гришо надигра 32-ия в основната схема със 7-3, а по този начин поведе в мача с 2-0 сета.

Третата част също бе доста равностойна, но хасковлията този път не успя да излъже 203-сантиметровия гигант Андерсън и загуби третия сет след 4-7 в тайбрека.

При резултат 4-3 в четвъртия сет, Гришо направи пробив, спечели подаването си и взе сета с 6-3, а с това и самия мач.

Димитров, който е в половината на схемата, в която са Анди Мъри и Рафаел Надал, ще играе във втория кръг с Маркос Багдатис, който се наложи с 6-2, 6-4, 6-4 над Алберт Монтанес.

Българският тенисист си осигури 45 точки за световната ранглиста след днешния успех над Андерсън, а мачът срещу Багдатис е в четвъртък.Двамата са се срещали веднъж - на турнира на клей в Мюнхен през 2011-а година, когато Григор стигна до успех с 2:1.

При нова победа на представителя на Кипър, Гришо ще стане първият българин, класирал се за трети кръг на турнир от Големия шлем. Евентуален противник на Гришо в далечния засега трети кръг пък ще бъде представителя на домакините Анди Мъри.