Григор Димитров започна с трудна, но сладка победа участието си на силния турнир в зала в Ротердам (АТР 500). В първи кръг българинът се наложи с 2:1 сета над опитния руснак Дмитрий Турсунов, в отделните части 6:2, 1:6, 6:4 след точно два часа игра на Централния корт.

Димитров загуби първите два гейма в мача, но спечели следващите 6, с което си подсигури и преднина в първия сет - 6:2. В началото на втората част обаче нивото на игра на българина драстично спадна и резултатът не закъсня - 1:6 и изравняване на резултата.

Проблемите с вкарването на първи сервис продължиха и в началото на третия сет, който започна с ранен пробив за Турсунов. За радост нашето момче все пак успя веднага да върне пробива (за 2:2), а до края на мача даде само 2 гейма на съперника си.

Във втори кръг Димитров ще срещне непредвидимия Ърнест Гулбис от Латвия. Двубоят между двамата ще бъде в четвъртък. При нов успех, хасковлията ще се класира за четвъртфинал.

Гришо има да защитава значителен брой точки в Ротердам, тъй като миналата година достигна до полуфинал в надпреварата, където отстъпи пред бъдещия шампион Хуан Мартин дел Потро (Аржентина).