Григор Димитров записа победа в първия си мач на сингъл от сезона на клей в Европа. Българинът се наложи с 6:4, 4:6, 6:4 над Фернандо Вердаско в двубой от първи кръг на „Мастърс 1000" турнира в Монте Карло.

Двамата предложиха изключителна битка на Корт №1, като след 2 часа и 28 минути игра Гришо вдигна победоносно ръце. Това беше трети сблъсък между двамата, като българинът записа втори успех. Любопитен е фактът, че и трите двубоя между Димитров и Вердаско са били изключително продължителни, неизменно в три сета.

В следващия кръг Димитров ще срещне друг опасен противник - Фабио Фонини. Италианецът се прочут с непримиримия си нрав и честите спорове със съдиите, но освен това е и отличен клей-корт специалист. Само преди няколко седмици Фонини победи на клей не кого да е, а Рафаел Надал (полуфинал в Рио де Жанейро).

По един пробив беше достатъчен на Димитров и Вердаско да си разменят по един сет. в заключителната трета част българинът започна отлично и поведе с 4:1 гейма, осъществявайки два пробива. Вердаско обаче върна единия брейк, с което съхрани интригата. При 5:4 Гришо сервираше за мача, но допусна изоставане 0:40. Българинът се добра до равенство, но в последствие трябваше да спасява още 4 точки за връщане и на втория пробив. За радост нашето момче се справи и след близо два часа и половина игра се поздрави с победата.

Припомняме, че Димитров продължава и в надпреварата на двойки. В понеделник хасковлията и неговият партньор Макс Мирни (Беларус) стартираха с чиста победа, като във втори кръг ще срещнат №1 в света на двойки - близнаците Боб и Майк Брайън (САЩ).