Григор Димитров започна с експресна победа участието си на турнира по тенис на клей от сериите АТП 500 в Барселона.

В среща от втория кръг поставеният под номер 11 в схемата българин надигра еквадореца Емилио Гомес с 6:3, 6:1 за 64 минути игра.

Срещата започна равностойно, като в първите шест гейма и двамата тенисисти взимаха без големи трудности подаванията си. След това обаче 31-годишният Димитров направи серия от шест поредни гейма, с която поведе с 6:3, 3:0.

Григор Димитров се изправя срещу екзотичен съперник

Българинът стартира от втория кръг в Барселона срещу екадореца Емилио Гомес

Гомес върна единия от пробивите, но веднага след това Димитров реализира рибрейк, а след това и още един пробив, за да затвори втория сет с 6:1, а с това и мача.

В третия кръг съперник на Григор Димитров ще бъде победителят от двойката между австралиеца Алекс де Минор, който е номер 8 в схемата, и руснака Александър Шевченко.

Наградният фонд на турнира в Барселона е 2 722 480 евро.