Григор Димитров отстъпи пред Ник Кириос в среща от демонстративния турнир "Куйонг Класик" в Мелбърн.

Спортист номер 3 на България за 2019 не бе убедителен и съперникът му напълно заслужено стигна до успеха с 6:4, 6:2.

Снимка 287484

Това бе едва втора загуба на Димитров от този опонент в досегашните общо 5 срещи помежду им.

Григор Димитров е потвърдил участие на ATP 500 в Акапулко през февруари

Българинът спечели престижната надпревара през 2014 година

Първият сет започна напълно равностойно. Всеки от двамата тенисисти печелеше без особени затруднения своето подаване и никой не успяваше да стигне до точка за пробив в първите осем гейма до 4:4. Деветият гейм обаче не се разви никак добре за Григор. Българинът загуби първите три точки при совето подаване и се стигна до 0:40 и три възможности за пробив за Кириос. Гришо успя да спаси първите две от тях, но след това при 30:40 той не успя да вкара първия си сервис и Ник се възползва от това, за да направи първия пробив в мача. След това представителят на домакините спечели набързо и своето подаване и така затвори и сета в своя полза с 6:4.

Снимка 461410

Още в третия гейм на втория сет Кириос стигна до шанс да пробие и веднага се възползва от него. Григор можеше веднага да върне пробива още в следващия гейм, когато Кирьос допусна изоставане с 0:40. Австралиецът обаче спаси и трите точки за пробив, последната с ас. След това Гришо имаше още два шанса да пробие, но не се възползва и от тях и в крайна сметка загуби гейма.

Последва нов слаб сервис-гейм за Димитров, който не спечели нито една точка и го загуби на нула, а след това и Кирьос взе и своето подаване, за да поведе с 5:1. В крайна сметка австралиецът не допусна да се стигне до обрат и спечели тази част с 6:2.