Григор Димитров ще започне участието си на турнира от категория ATP 250 в Монпелие тази вечер. Негов съперник е представителят на домакините Грегоар Барер.

Мачът на първата ни ракета е четвърти от програмата на централния корт и започва след 20:00 часа българско време.

Барер е номер 91 в световната ранглиста. Французинът победи Жоао Соуса с 6-2 7-6(6), за да си осигури мач с хасковлията.

Григор за последно отпадна във втори кръг на Australian Open след поражение с 4-6 6-7(6) 6-3 7-6(3) 6-7(3) от световния №80 Томи Пол.

Следващият турнир, на който Димитров ще участва, е в Ротердам.

Григор Димитров е фаворит срещу Грегоар Барер

Коефициентите са много в полза на хасковлията

преди 4 години в 22:46 ч.

5:7. Барер печели мача!

Подаването на Барер започна с три аса. Григор успя да спечели следващите две точки, но Барер успя да затвори мача със 7:5.

преди 4 години в 22:41 ч.

5:6 за Барер

При 30:15 за Барер в 11-ия гейм Димитров направи двойна грешка и позволи на французина да стигне до точки за пробив. Първата бе отразена с хубав форхенд, до който Барер не успя да стигне. След това Григор избра да играе сервис-мрежа, приключвайки разиграването със смач. Топка в мрежата обаче донесе предимство на Барер и той успя да пробие. Французинът отново ще сервира за мача.

преди 4 години в 22:36 ч.

5:5!

Григор поведе с 30:0, но Барер успя да стигне до 30:30 с добри отигравания. След негова грешка обаче на мрежата Димитров изравни 5:5!

преди 4 години в 22:32 ч.

4:5

Барер поведе с 30:0 при сервис на Григор. Хасковлията успя да изравни, но след това допусна двойна грешка. Барер имаше мач пойнт, но прати топката в аут и резултатът стана 40:40, след което Димитров стигна до предимство, но след втори сервис прати топката в мрежата. При второто си предимство обаче българинът се справи и спечели подаването си. Барер ще сервира за мача.

Последно обновление в 22:33 ч. на 05.02

преди 4 години в 22:26 ч.

3:5 за Барер

Първата ни ракета поведе с 30:0, но след това Барер спечели четири поредни точки и взе своя сервис гейм. Димитров ще сервира за оставане в мача.

преди 4 години в 22:21 ч.

3:4

В седмия гейм Димитров поведе с 40:0, но се стигна до равенство 40:40. Българинът стигна до предимство, но не успя да спечели гейма. При второто такова обаче се справи и взе подаването си.

Последно обновление в 22:23 ч. на 05.02

преди 4 години в 22:17 ч.

2:4 за Барер

Григор имаше две точки за пробив, но не успя да се възполза от тях, а след това Барер изравни и с хубави сервиси точно на линията успя да си вземе подаването

преди 4 години в 22:10 ч.

3:2

С отлични сервиси Гришо също спечели подаването си на нула, като почти не позволи на Барер да играе с топката

преди 4 години в 22:08 ч.

3:1 за Барер

Французинът спечели своя сервис гейм на нула и запазва преднината си

преди 4 години в 22:05 ч.

Григор печели подаването си

Григор Димитров успя да спечели подаването си, давайка само точка на съперника си.

преди 4 години в 22:02 ч.

2:0 за Барер

91-вият в света Барер затвърди пробива на нула и вече води с 2:0 гейма в третата част

Последно обновление в 22:02 ч. на 05.02

преди 4 години в 22:01 ч.

Пробив за французина

Грегоар Барер проби подаването на Димитров още в първия гейм на третия сет

преди 4 години в 21:56 ч.

6:4 за Барер

Французинът изравнява резултата в сетовете, след като затвори втората част с 6:4.

преди 4 години в 21:50 ч.

5:4 за французина

Григор Димитров успя да си вземе сервис гейма, но Грегоар Барер ще сервира за сета.

преди 4 години в 21:40 ч.

4:2 за Барер

Барер имаше проблеми при своето подаване и изостана с 0:30. Григор притисна опонента си и го принуди да сбърка при 15:40, с което изравни резултата 2:2. При следващото си подаване българинът изпита затруднения и отново изостава с пробив. Барер го затвърди с подаване на 0.

преди 4 години в 21:30 ч.

2:1 за Барер във втория сет

Началото на втората част бе трудно за Григор, който изостана с 15:30 на свое подаване след неуспешен опит за къса топка и мисхит от форхенд. Точно от тази страна направи уинър по правата, за да изравни, но не успя да използва правилно сечения бекхенд и се изправи пред брейкбол. На втори сервис на Димитров френският тенисист натисна спусъка и поведе с пробив и 1:0. Барер лесно затвърди пробива си с няколко отлични сервис гейма.

В третия гейм непредивзиканите грешки на Григор продължиха. Барер получи две точки за пробив. Добър сервис по диагонала измъкна топ тенисиста ни на първо време, а мощен форхенд по диагонала му донесе дюс. Асът, който направи след това, бе неутрализиран от още една двойна грешка, но дълбокият бекхенд свърши чудесна работа и скоро Григор стопи пасива си до 1:2.

Последно обновление в 21:40 ч. на 05.02

преди 4 години в 21:12 ч.

7:4 в тайбрека за Димитров

В тайбрека Гришо направи брейк, след което спечели и двете точки при своето подаване, за да поведе с 3:0. Барер опита дроп, който едва стигна до мрежата за 4:1 в полза на българина. При 6:3 Григор допусна брейк при свой сервис, но затвори гейма при следващото си подаване.

преди 4 години в 21:04 ч.

Тайбрек

Григор не съумяваше да намери първия си сервис и изостана с 30:40 в следващия гейм, давайки сетбол на опонента. Насочи обаче много добре втория си начален удар и принуди френския тенисист да сгреши ретура, а после записа ас и изравни за 5:5. Последва солидно подаване на Барер, което му осигури минимум тайбрек в сета. Разнообразни сервиси на хасковлията не позволиха на Барер да окаже съпротива и българинът спечели подаването си на 0.

преди 4 години в 20:53 ч.

Без пробиви до момента

В седмия гейм отново се стигна до дюс при подаване на Барер. Французинът обаче успя да наложи волята си и поведе с 4:3. Григор бързо възстанови равенството, печелейки подаването си на 15. В началото на деветия гейм Гришо се защитаваше отлично, но 91-ият в света успя да спечели точката след дълго разиграване. Българинът продължи да притиска съперника си и получи цели четири брейкбола, но не успя да се възползва от нито един от тях - 5:4 за Барер.

преди 4 години в 20:34 ч.

3:3

Гришо изигра нов отличен сервис гейм и не даде точка на своя опонент, който направи няколко непредизвикани грешки - 2:2. В петия гейм Барер направи две грешки, който доведоха до брейкбол. Французинът успя да спаси точката за пробив, а после бекхендът му по диагонала намери целта, за да може той да поведе отново. Димитров стигна до равенство 3:3 след труден сервис гейм. Хасковлията мина през дюс, но все пак успя да се справи със съпротивата на Барер.

преди 4 години в 20:20 ч.

1:2 за Барер

Григор поведе с 30:15 в първия гейм при подаване на Барер. Французинът обаче пласира отлични сервиси, които го измъкнаха и поведе с 1:0. Димитров показа увереност и разнообразие при първия си сервис гейм и успя да го спечели на 15, въпреки че направи двойна грешка. Барер бе безкомпромисен при своето подаване, което спечели на 0.

Последно обновление в 20:23 ч. на 05.02