Приключи участието на Григор Димитров в тазгодишното издание на откритото първенство на Англия по тенис. Българинът загуби от американеца Стов Джонсън с 1:3 сета.

Срещата се проточи два дена и няколко пъти бе прекъсвана заради честите валежи, които съпътстват турнира в Уимбълдън. Кортът няколко пъти бе покриван с платнище и мрежата монтирана и демонтирана. Реалното игрово време беше 2 часа и 54 минути.

Двамата трябваше да играят вчера на корт № 18. След няколко отлагания двамата все пак излязоха на корта снощи и изиграха седем гейма за 34 минути. Джонсън поведе с един пробив. Това се оказа достатъчно за природата и дъждът прехвърли мача за днес.

НА ЖИВО - епизод 2: Григор Димитров - Стив Джонсън 7-6, 6-7, 4-6, 2-6

Люта битка между Григор и Стив Джонсън

Днес играта започна на време. Димитров излезе мобилизиран и успя да осъществи пробив в последния възможен момент за 5:5. След това двамата си спечелиха подаванията и стигнаха до тай-брейк.

В дългата част до 6-6 и Димитров и Джонсън не допуснаха минибрейкове. Все пак 14-ата точка се оказа решителна и Гришо надделя с 8-6. При предишната Джонсън се подхлъзна и това му изигра лоша шега.

Вторият бум бум сет премина без никакви пробиви. До 6-6 и всеки печелеше подаването си убедително и чакаше да види какво ще стане в тай-брейка.

Този път Гришо игра неузнаваемо слабо в решителната игра и спечели само веднъж подаването си. Джонсън спечели с 7-3 и изравни сетовете. Тогава отново заваля.

След малко повече от 2 часа тенисистите подновиха мача. Първият гейм, оказал се може би решителен, се игра около 10 минути. Джонсън направи пробив след 16 изиграни точки. Гришо направи двойна грешка в неподходящ момент.

Преди поредното спиране се изиграха още два гейма, които лесно бяха спечелени от американеца.

Снимка 242095

След нови 20 минути мачът бе отново подновен. Димитров започна уверено и проби. Продължи да поставя под напрежение съперника си, но бе пробит отново за 2-5. Успя да върне един пробив, но Джонсън взе последното си подаване за 4-6 и поведе с 2 на 1 сета.

Четвъртият сет започна нервно за българина, който игра прибързано и нервно и допусна пробив в първия гейм. При 1-3 и 30-15 дъждът отново прекъсна играта. Този път двамата останаха по столовете си само 10 минути.

Заради кратката пауза не беше необходима разгрявка. Димитров взе подаването си, но се срина и загуби следващите два гейма. При 2-5 отново играта бе спряна.

Последното поднвяване беше само за един гейм. Той се оказа дълъг. Българинът имаше своите шансове да остане в мача. Но липсата на увереност се оказа фатална.

Стив Джонсън, един тенисист, който не блести с нищо, се оказа поредното непреодолимо препятствие за българската звезда. Връщането слред най-силните ще трябва да почака.