Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна с много тежко поражение участието си на турнира от серията "Адрия Тур".

Хасковлията беше разгромен от представителя на домакините Борна Чорич с 1-4, 1-4 само за 36 минути игра. Гришо трябваше да срещне Чорич във втория кръг на US Open 2019, но тогава хърватинът се контузи при победата в първия мач. След това българинът достигна до полуфинал в турнира от "Големия шлем" след победа срещу Роджър Федерер.

Борна Чорич: Григор е страхотен човек и играе на ниво Топ 10

Хърватинът се възхищава от най-добрия български тенисист

Силният вятър затрудни двамата тенисисти, но Чорич по-бързо успя да се приспособи към тежките условия. Хърватинът дръпна рано с пробив в първия сет и го взе с лекота.

Втората част беше по-силна за Димитров. Той достигна до великолепен шанс за пробив при 0:0, но не го реализира. В крайна сметка при 2:1 за Чорич, хъравтинът проби селд това лесно затвори мача.

Този резултат на практика лишава българинът от шамс за утрешния финал, защото в същата група е и Новак Джокович.