Григор Димитров спечели първия сет срещу Душан Лайович с 4-3, но загуби втората част със същия резултат. В третия сет българинът показа класата си и спечели с 4-1. Мачът е първи от организирания от Новак Джокович "Адрия Тур". Срещите се играят в съкратен формат със сетове до 4 гейма, с решаваща точка при 40-40.

Днес Григор Димитров се завръща на корта с два мача в Белград

Хасковлията открива "Адрия Тур" в 15:00 часа

Двамата започнаха с много грешки, породени от дългата пауза. Лайович стигна пръв до пробив за 2-1. Сърбинът затвърди брейка и след това Гришо се събуди.

Хасковлията взе своето подаване и поведе с хубави ретури с 15-40. Лайович успя да изравни и да достигне до сетбол при 40-40. Димитров пусна страхотна минаваша и върна пробива. В тайбрека Григор доминираше изцяло и го взе със 7-2.

Снимка 483431

Лайович започна много амбициозно втората част. Той взе подаването си за 1-0. Димитров започна да сервира много слабо и допусна пробив. Нашето момче натисна на ретур и върна брейка, но отново не можа да пласира добри начални удари. Сърбинът успя да реализира втория от общо четирите си брейкбола след грешка на Гришо за 3-1.

Българинът беше много концентриран на посрещане и безпощадно върна за втори път пробива, този път на нула за 2-3. Той относително лесно взе подаването си и след 3-3 стигна до нов тайбрек.

Снимка 483436

В дългата партия Димитров поведе уверено с 3-0. Лайович успя да вземе двете си подавания за 2-3 и играта тръгна точка за точка. При 5-4 Григор не можа да направи воле с разтягане на мрежата и загуби след това още две точки за 5-7.

Снимка 483433

Третият сет започна със стабилни сервис геймове на подаващите. Григор беше първи на начален удар и поведе с 1-0 и 2-1. Нашето момче успя да се върне в четвъртия гейм до 40-40. В тези ситуации Лайович показа, че има слаби нерви и хасковлията направи решаващия пробив.

В последния гейм от мача Димитров сервираше уверено, а сърбинът грешеше. Така българинът реализира първия си мачбол след сгрешен ретур на съперника.

Снимка 483432

Мачът продължи 1 час и 19 минути, което е продължителността на един къс двубой в нормалния формат.  Точките са 65 на 51 за Григор. На посрещане те са 29-21. Като цяло и двамата бяха колебливи на сервис. Пробивите са 4 на 3. Лайович се спаси 6 пъти, докато Димитров отрази само един брейк поинт.