Григор Димитров отпадна на 1/8-финалите на тенис турнира от сериите АТП 500 на твърди кортове в зала във Виена. Българинът спечели първия сет, но допусна обрат срещу поставения под №1 в схемата руснак Даниил Медведев, след 2 часа и 8 минути здрава битка.

В първия сет 17-ият в световната ранглиста Димитров се справи почти безупречно. Българинът се възползва по най-добрия начин от серията грешки на Медведев и успя да реализира три пробива. Той спечели 12 от 13 разиграни точки при свой първи сервис и се наложи с 6:3.

Още в първия гейм на втория сет обаче Медведев направи пробив. Руснакът изоставаше с 15:40, но реализира четири поредни точки и стигна до втория си пробив в мача. Повел в резултата във втория сет, Медведев заигра много по-спокойно и уверено. Непредизвиканите грешки буквално изчезнаха от играта му - Медведев не направи нито една в целия втори сет, а за сметка на това записа 11 печеливши удара.

Медведев стигна и втори пробив във втория сет, след който поведе с 4:1 гейма и това реши изхода на втората партия.

Най-равностойна се оказа решителната трета част на мача. В нея Димитров първи стигна до брейкбол във втория гейм, но ударът му от бекхенд се спря в мрежата. В следащия гейм дойде ред на Димитров да отрази брейкбол, а българинът отрази още две възможности за пробив при 3:3 гейма.

Той обаче нямаше какво да направи в деветия гейм, когато Медведев достигна до три поредни брейкбола и реализира още първия от тях. В последния гейм на мача руснакът отново разчиташе на основното си оръжие сервиса и с два отлични начални удара при резултат 30:30 сложи край на мача.

В четвъртфиналите защитаващият титлата си Медведев ще играе със своя сънародник Карен Хачанов.