Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна ударно кампанията си на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос" в Париж. В първия кръг 32-годишният българин сломи в три сета съпротивата на 147-мия в световната ранглиста казахстанец от руски произход Тимофей Скатов с 6:0, 6:3, 6:2 и продължава напред.

Следващият съперник на Григор е Емели Руусувуори, който отстрани Грегоар Барер с 6:2, 6:7 (7), 5:7, 6:1, 6:4.

Григор пристигна в Париж като финалист на турнира на АТР в Женева, макар да загуби срещу чилиеца Николас Джари.

Любопитното е, че Григор дебютира с нова екипировка. Той вече играе с марката "Лакост", докато преди беше състезател на "Найки".

Григор спечели първото си подаване, след което стигна до първи пробив във втория сет. Той го затвърди на свой сервис и поведе с 3:0.

В четвъртия гейм българинът стигна до втори пробив само след 18 минути игра. Петият гейм също отиде на сметката на Григор, а казахстанецът продължи да греши.

Григор набързо получи три шанса за пробив и спечелване на сета с "геврек" (сет на 0) . Голямата класа на Димитров отново се прояви и с бекхенд-уинър по правата той спечели с 6:0 за 26 минути.

След толкова лесното начало логично концентрацията на Димитров се понижи в началото на втората част и той допусна ранен пробив за 0:1.

Българинът веднага върна пробива още в следващото разиграване. Казахстанецът отраци първия брейкбол, но след това допусна двойна грешка и се стигна до 1:1. Григор не допусна изненади при подаването си и след два аса поведе с 2:1.

Грешките на Скатов зачестиха и българинът рано стигна до тройна възможност за пробив в четвъртия гейм, като спечели от втори опит. Българинът взе подаването си след нови два аса, но Скатов намали на 2:4. Григор не спираше с високия процент и ефективност на подаванията си, заби и пети ас за 40-0, допълвайки с невърнат сервис - 5:2. Казахстанецът се върна в мача след късметлийско хващане на линиите, но в следващия гейм Григор стигна до два сетбола и се възползва още от първия, за да спечели с 6:3 и да се приближи до сет от спечелване на крайната победа.

Предвид очертаващата се загуба, Скатов се отпусна и пласира два поредни отлични форхенда за 30-0, но веднага след това направи двойна грешка - 30-15. Григор сбърка непредизвикано с предната страна на ракетата, а със сервис на линията казахстанецът започна успешно - 0:1 за Скатов.

Следващият гейм се оказа много оспорван, но в края с две перфектни изпълнения Димитров сложи край на спора за 1:1. В следващия Григор заигра за публиката и стигна до брейк-бол. Скатов се справи с него, а получи и авантаж след една от редките непредизвикани грешки на българина. Невърнат сервис остави интригата в сета - 1:2. В следващата част българинът пласира нови два аса, а равенството 2:2 дойде след форхенд в аут на съперника.

Петият гейм започна оптимистично за Скатов, който поведе с 40:0, но допусна пълен обрат и Григор го проби за 3:2. Въпреки допуснатата двойна грешка, българинът спечели подаването си, след като се възползва от непрецизната игра на съперника си и поведе с 4:2. В следващата част Скатов продължи с неточностите и попадна в неприятна ситуация при 15-30, след което допълнително влоши положението си с двойна грешка за два брейк-бола. Поредица от бекхенди на българина накараха съперника да сгреши и резултатът стана 5:2.

В решителния осми гейм казахстанецът взе предимство, а частта продължи над десет минути. Все пак Скатов сбърка, като прати бекхенд в аут, който осигури на Григор пети мачбол. Българинът този път вече сложи край на двубоя - 6:0, 6:3, 6:2 за общо 1 час и 54 минути игра.

След мача Григор остана на корта, за да раздаде автографи и да се снима с многобройните си почитатели.