Григор Димитров ще играе за четвърти път срещу австриеца Доминик Тийм. Хасковлията има една победа и две загуби. Мачът е от 16:00 часа и ще можете да го проследите точка по точка в ТОПСПОРТ.

През януари в Бризбън, Австралия българинът спечели срещу австрийския си съперник по пътя си към първата турнирна победа през 2017-а.

След триумфа в Бризбейн - Гришо по-богат със 78 000 долара

Прибави и 250 точки към своя актив в световната ранглиста

През май в Мадрид Гришо имаше предимство, но намери начин в края да загуби дългия тайбрек. Тогава българинът пропиля пет мачбола.  През 2016-а в Акапулко, Тийм спечели единствения двусетов мач между двамата.

Австриецът е известен със своята непримиримост и гонене на всяка топка. Той обича да стои отзад, но не пропуска да излиза на мрежата. Използва, като Григор, бекхенд с една ръка и има много хубав топспин форхенд.

Григор Димитров загуби от Доминик Тийм мач, който през цялото време мислеше, че е спечелил

Типично за Григор: Българинът аут от Мадрид след нарисуван мач срещу Доминик Тийм

Българинът водеше играта и накрая поиска австриеца сам да се бие

"Играхме няколко пъти с Доминик тази година. Той е един от най-добрите тенисисти, защото за да си тук трябва да си постигнал нещо. Очаквам с нетърпение двубоя. Толкова е хубаво в края на годината да можеш да си на финалите и да играеш срещу топиграчите. Но аз гледам главно какво се случва в моята половина на корта", каза Гришо.

Мачът е директен за четвъртото място в световната ранглиста и победителят ще има огромни шансове да се класира за съботния полуфинал. Вторият мач в група "Пий Сампрас" е от 22:00 часа и в него ще играят Рафаел Надал и Давид Гофен.