Григор Димитров победи германецa Филип Колшрайбер с 7-6(7), 6-4 за 1 час и 47 минути. Българинът се класира за втория кръг на турнира Мастърс 1000 в Мадрид пред погледна на много, подкрепящи го наши сънародници. Следващият мач на хасковлията е в сряда.

НА ЖИВО Григор Димитров - Филип Колшрайбер: 7-6 (7), 6-4

Време е за промяна

Григор Димитров започна мощно и спечели много лесно първите си два сервис гейма. Германецът стори същото, но с известни трудности.

Проблемен се оказа петият гейм. Димитров поведе на 15 и реши да завърши на мрежата. Сбърка и веднага след това направи двойна грешка. Смути се и беше пробит.

За щастие хасковлията веднага взе подаването на съперника си с мощни ретури. Десетият гейм стана първият дълъг в мача. В него имаше 12 разигравания. Григор стигна до две възможности за пробив. Колшрайбер направи двойна грешка, но във важните топки си вкара първия сервис.

Снимка 292632

Стигна се тайбрек, в който хасковлията имаше пет точки за  спечелване на сета. Българинът направи мини пробив в началото и диктуваше играта, но се притесни в решителните моменти. Все пак той реализира седмия си сетбол и поведе с 7-6(7) след 57 минути игра.

Снимка 292629

Втората част започна с нов пробив за българина.Той успя да го затвърди, макар и трудно, което му даде фалшивата увереност, че е спечелил мача. Колшрайбер започна да връща агресивно сервисите на българина. Гришо спря да вкарва мощните си първи подавания и резултатът беше изравнен за 3-3.

Германецът запази набраната инерция. Взе подаването си и беше на косъм отново да пробие. Сервисите и добрата концентрация извадиха българина от трудното положение.

Снимка 292630

Деветият гейм реши мача. Колшрайбер поведе с 40-15 и направи двойна грешка. Той се смути и сбърка пет от следващите шест топки. Хасковлията беше много концентриран и игра много стегнато в тези разигравания.

Последната игра в мача също беше оспорвана. Германецът игра рисковано с много дълбоки топки и стигна до възможност да удължи двубоя. Но, тогава нервността му надделя. Той сбърка две разигравания, между които хасковлията би един от сервисите, спасявали го в трудните моменти.

Снимка 292628

Григор Димитров игра стабилно и направи много по-малко непредизвикани грешки спрямо последните си мачове. Може би голямата подкрепа, която получи от публиката му даде увереност и той не загуби самообладание в трудните моменти.

В сряда българинът ще играе с победителя от мача Иво Карлович - Роберто Баутиста Агут, който ще стане известен утре.

Довечера хасковлията спокойно може да се наслади на тенис спектакъла, който ще му предложат Мария Шарапова и Южени Бушар.