Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира  "Мъри Ривър Оупън" с награден фонд 320 775 долара. Хасковлията загуби с 5:7, 2:6 от Корентен Муте от Франция.

Това бе втори мач и за двамата тенисисти за деня.

Срещата започна с бързи геймове и за двамата тенисисти. За 2:1 Григор изостава с 0:40 и трябваше да отразява три брейбола. Той достигна до равенство, а след това отрази и четвърти, за да поведе. Последва пробив на Григор за 3:1.

Пробивът бе затвърден с бърз гейм, в който топ тенисистът ни пласира няколко първи сервиса и така улесни много задачата си. В седмия гейм Григор започна с директна точка от сервис, след което използва добре форхенда си, за да спечели още едно разиграване. Муте отговори със същото, а след това стигна до дюс след грешка на бившия №3. Димитров обаче спечели разиграване на втори начален удар и увеличи аванса си отново до 5:2.

Григор сервираше за мача, но допусна пробив, а след това Муте затвърди пробива си за 5:4. Френският тенисист продължи да бъде по-добрият и изравни сетовете - 5:5.

Снимка 517213

Григор започна 11-ия гейм в сета с две бързи точки, но след това Муте успя да направи пробив. Французинът продължаваше да печели висок процент от точките на първи начален удар и бързо стигна до три поредни сетбола. Гришо успя да изравни, но в крайна сметка загуби сета.

В началото на втория сет Григор изостана с 0-15, но след това спечели най-атрактивното разиграване в мача, стигайки до топка, която го бе прехвърлила. Появиха се проблеми със сервиса на българина, който допусна двойна грешка, след което загуби подаването си. След това Муте затвърди брейка си.

В петия гейм Григор изостана с 0-30, а после и с 15-40. Спаси първата точка за пробив след форхенд-уинър и това му даде сили да стигне до равенство. Сгреши форхенд по диагонала и отново предимството бе за Муте. Димитров пак се измъкна, но при следващата възможност световният №80 нанесе удара си за 4-1.

В следващия гейм топ тенисистът ни пое контрол над разиграването, но изостана с 15-30, след което Муте реализира впечатляващ уинър по диагонала, взимайки топката много ниско. Французинът взе подаването си и остана на гейм от успеха. Възползва се от първия си шанс и елиминира българина, за да се класира на полуфинал.