Григор Димитров се класира на четвъртфиналите на турнира "Мъри Ривър Оупън" в Мелбърн. Това стана факт след победа с 6:4, 6:7 (5), 6:3 над 114-ия в света Алексей Попирин от Австралия. В първия си мач хасковлията се наложи над друг представител на домакините - Андрю Харис.

Следващият съперник на Гришо е французинът Корентен Муте.

Двубоят започна отлично за Григор, който се възползва от слабия сервис на Попирин и направи пробив. Австралиецът можеше да го върне в следващия гейм, след като стигна до 40:15, но Димитров затвърди пробива. В следващия гейм Алексей отново трябваше да отразява точка за пробив, но с добър сервис се справи и намали изоставането си.

Последва двойна размяна на сервис-геймове, като ключов бе осмият, в който Димитров бе притиснат до стената, но спаси две брейк точки и продължи да поддържа преднината си в резултата, а накрая затвори и сета в своя полза с 6:4.

Попирин спечели подаването си в началото на втория сет. В следващия гейм Григор имаше затруднения при свой сервис, но все пак изравни. Последва нов гейм за австралиеца. В четвъртия Димитров бе притиснат до стената като трябваше да отразява цели четири точки за пробив. Българинът действаше хладнокръвно и се справи. Това му вдъхна увереност и в следващия гейм Димитров осъществи пробив.

В шестия гейм Попирин поведе с 40:15, но хасковлията отново демонстрира отличен сервис, спасявайки две точки за пробив, а след това взе и гейма си за 4:2. Последва размяна на геймове за 5:3 в полза на българина. Попирин остана в мача, печелейки подаването си на 30. Григор сервираше за мача и поведе с 30:0, след което позволи на съперника си да спечели следващите четири точки и да осъществи първия си пробив в срещата за 5:5. Австралиецът нямаше особени трудности и поведе с 6:5. Гришо бе безгрешен при подаването си и вкара сета в тайбрек. В него Попирин поведе с 4:1, а след това и с 6:3. Григор намали изоставането си на точка след два свой сервиса, но след това Алексей затвори сета и изравни - 1:1.

Григор започна много силно решителния сет и в първите три гейма даде само две точки на съперника си. Последва равностоен четвърти гейм, в който българинът се добра до точка за пробив и поведе с 4:0. Последва бърз сервис гейм на българина за 5:0. В шестия Попирин спаси два мачбола за 5:1. Григор отново подаваше за мача и за втори път допусна да бъде пробит. Родният тенисист имаше мачбол, който не успя да оползотвори, а след това позволи на австралиеца да намали изоставането си на 5:2.

Григор започна силно в осмия гейм и поведе с 40:15. Попирин обаче успя да спаси нови два мачбола, а след това взе и подаването си за 5:3. Австралиецът спечели и първата точка при подаване на Григор, но българинът бе безгрешен след това и затвори мача след над два часа игра.