Григор Димитров загуби от французина Жереми Шарди с 4-6, 4-6  и отпадна след втория си мач на Miami Open. Българинът беше поставен под №3 в схемата, но не оправада ранкинга си. Той така и не можа да влезе в мача, който изцяло премина под диктовката на победителя.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Жереми Шарди 4-6, 4-6

Григор Димитров - Жереми Шарди: Българинът не можа да влезе в мача

Българинът е обръщал три пъти французина

Двата сета бяха абсолютно еднакви. Французинът сервираше с огромно самочувствие и не се притесняваше дори от двойните грешки. В целия мач Димитров успя да му вземе само 15 точки, когато подава. Българинът достигна до само една възможност за пробив в цялата среща.

Въпреки това мачът вървеше гейм за гейм. В някои от сервис геймовете си Димитров беше затруднен, но успяваше да се измъкне. Създаваше се впечатление, че всичко ще се решава в тайбрек, но до дълга партия така и не се стигна.

Големите проблеми на хасковлията дойдоха в последните геймове на двата сета. Той прибързваше и грешеше и много бързо ги предаде. Шарди сигурно не е очаквал, че така сравнително лесно може да спечели мача.

Снимка 347242

Гришо направи няколко страхотни отигравания, които взривиха трибуните. Но това бяха отделни фойерверки на фона на колебливото му представяне. Двубоят продължи 1 час и 26 минути.

Така Григор Димитров за поредна година не можа да се представи добре на двата големи мартенски турнири в САЩ. Индиън Уелс и Маями не са местата, за които хасковлията би желал да си спомня.

Всички резултати от мъжкия Miami Open 2018

Турнирът е вторият голям от мартенската серия в САЩ

Сега предстои сезона на клей с три "Мастърса" - в Монте Карло, в Мадрид и в Рим. Димитров е заявил участие и за ATP 500 в Барселона. В края на май е Ролан Гарос. Дано хасковлията успее бързо да си върне формата, която го изкачи до третото място в света.