Григор Димитров загуби първия си мач в Мадрид и напусна турнира от категория "Мастърс" 1000. Българинът не можа да намери отговор на мощните сервиси на Милош Раонич и отстъпи с 5-7, 6-3, 3-6 след точно 2 часа игра. Следващите изяви на Димитров ще бъдат след седмица на аналогична надпревара в Рим.

Срещата не беше за ценители на красивия тенис. Раонич е от играчите, които залагат на мощния си сервис и дебнат за някоя възможност за пробив.

Двамата започнаха с мощни начални удари. Григор почти не виждаше топката, когато посреща. От своя страна той даде три възможности за брейк, които отрази. И когато всички очакваха да се стигне до тайбрек, Димитров се смути в 11-ия гейм, направи грешки и подари сета на съперника си.

Раонич лесно затвори частта, въпреки че даде две точки в последната партия. В целия сет Димитров взе само три точки когато посреща.

Снимка 334383

В четвъртия гейм на втория сет Димитров нанесе своя удар. Той се възползва от двойна грешка на съперника си, натисна и с хубав минаващ удар проби. Това му даде инициативата и той не я изпусна до края на частта.

Канадецът не предаде сета без бой. В следващите три сервис гейма на Гришо, Раонич имаше своите възможности. Той достигна до точки за брейк, но хасковлията запази самообладание и намираше правилното решение в трудните ситуации. В края на частта българинът доминираше.

Третият сет и мача се решиха, както се и очакваше само с един брейк. Двамата се поизмориха и сервисите не влизаха с предишната сила. Това доведе до разигравания. Но Григор се хвана по темпото на своя съперник и нямаше търпение и не изчакваше момента за атака. Точките се решаваха на принципа - кой първи ще сгреши.

Снимка 352004

В седмия гейм на третия сет Димитров имаше своя шанс, но Раонич заби три сервиса и се измъкна. В следващата партия мачът беше решен.

Българинът направи трябваше да спасява брейк точка и го направи със сервис. Но след това допусна петата си двойна грешка в мача. Раонич тръгна напред при следващото разиграване и проби решително.

Канадецът затвори мача мача след гейм, в който Димитров оказа малка съпротива. Хасковлията така и не можа да дочака слаби сервиси от страна на канадеца.

Григор Димитров показа, че клеят не е любимата му настилка. Турнирът в Мадрид е особен, защото там е единствената надпревара на червени кортове на по-голяма надморска височина. А в този случай сервисът добива по-голямо значение.