Най-добрият български тенисист Григор Димитров започна вихрено US Open 2020.Той победи категорично американеца Томи Пол с 6-4, 6-3, 6-1.

Малко преди да се разправи с представителя на домакините, хасковлията погледа един от най-интересните мачове от втория ден на турнира - петсетовата битка между британеца Анди Мъри и японеца Йошихито Нишиока. Шотландецът, шампион в Ню Йорк през 2012 година, за малко да падне, но направи впечатляващ обрат за крайното 4-6, 4-6, 7-6 (5), 7-6 (4), 6-4.

В социалната мрежа "Туитър" се появиха снимки на гол от кръста нагора Григор, гледащ случващото се в петия сет от вълнуващия мача на "Артър Аш Стейдиъм".

Във втория кръг миналогодишният полуфиналист Григор ще играе в четвъртък с унгареца Мартон Фучович, от когото загуби съвсем наскоро на "Мастърс" 1000 в Ню Йорк, а Мъри ще има за съперник канадския талант Феликс Оже-Алясим.