Григор Димитров започна с блестяща победа участието си в турнира от Големия шлем Ролан Гарос. Българинът се наложи над френския ветеран Стефан Робер с 6-2, 6-3, 6-4 след 1 час и 50 минути игра.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Стефан Робер 6-2, 6-3, 6-4

Българинът няма победа от 2013-а в Париж

Мачът започна с много тежък сервис гейм за българина. Той на три пъти да трябваше да спасява пробив. Все пак Гришо намери подаването си и след 10 минути игра успя да се измъкне. Това се оказа най-дългият гейм в мача.

В четвъртия гейм Димитров направи стратегически пробив. Той не даде точка на своя съперник и взе подаването му на нула. До края на сета българинът имаше пълно превъзходство, като дори направи и втори пробив в неговия край. Гришо спечели с 6-2 за 34 минути. Точките бяха 32-16.

Снимка 296235

Гришо използва инерцията и успя да пробие във втория сет за 3-1. Той увеличи бързо на 5-1 с още един пробив. Това го накара да се отпусне и да даде възможност на Робер да удължи частта.

Французинът взе подаването на българина за първи път в мача и намали на 3-5. Хасковлията отговори с мощни сервиси и не допусна да бъде изненадан. Втората част продължи 33 минути и беше спечелена с 6-3.

Третият сет изглеждаше формалност. Григор поведе за по-малко от 15 минути с 4-0 и правеше каквото си иска на корта. Той реши, че мачът е завършил и последните топки трябва сами да се спечелят.

Тогава Стефан Робер се възползва от отпускането на българина и върна единия пробив на нула. Той получи подкрепа на публиката, която до тогава не реагираше много. От своя страна Димитров беше решил да играе само, когато сервира. Той лесно си взе подаването за 5-3 и опъна малко нервите на феновете си в последния гейм на мача.

Стефан Робер

В него българинът допусна изоставане с 0-30. След това силните сервиси и късмет при една от точките приключиха с надеждите на 37-годишния французин.

Точките в мача са 93-64 за българина. Мачът беше агресивен и Григор направи 35 уинъра срещу 17 на Робер. Хасковлията допусна 32 непредизвикани грешки, а французинът 22. Асовете са 8-1.

Най-интересният факт е, че българинът оползотвори и шестте си възможности за пробив. Робер успя само на 2 пъти от 11 опита. Димитров спечели 61% от точки на втори сервис на съперника си.

Българският №1 ще играе срещу победителя от мача между испанеца Томи Робредо и британеца Даниел Еванс. Димитров изигра един от най-слабите си мачове през тази година с Робредо в Маракеш и сега може да получи удобна възможност за реванш.