Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 5,8 милиона евро.

Българинът надделя над седмия в световната ранглиста и поставен под номер 4 Каспер Рууд (Норвегия) с 6:3, 7:5 за 92 минути.

30-годишният хасковлия започна отлично мача срещу миналогодишния полуфиналист и поведе с 5:1 гейма, което се оказа решаващо за успеха в първия сет.

Втората част вървеше равностойно и без възможности за пробив до 12-ия гейм, в който Димитров поведе с 40:0 при подаване на съперника и реализира третия си мачбол.

Българинът беше много ефективен за сервис, като спечели 93 процента (27 от 29) от точките при вкарано първо подаване. Той пласира 23 печеливши удара срещу 12 на норвежеца.

С успеха хасковлията си осигури 136225 евро и 180 точки за световната ранглиста, в която заема 29-ото място. Следващият му съперник ще бъде победителят от двубоя между номер 11 Хуберт Хуркач (Полша) и Алберт Рамос-Виньолас (Испания).