Григор Димитров изигра много труден първи сет срещу представителя на Узбекистан Денис Истомин. След това българинът наложи пълно превъзходство и спечели осминафиналния си мач от турнира АТП 500 в Ротердам със 7-6(7), 6-1.

Срещата продължи час и половина, но практически приключи след двойната грешка на Истомин, с която Гришо спечели първия сет.

Утре Димитров ще играе четвъртфинал с Давид Гофен. Двамата се срещнаха миналата неделя в решителния двубой на Garanti Koza Sofia Open 2017. Димитров победи, както и по-рано в Австралия. Гофен се превръща в абонат на нашето момче, което продължава да впечатлява всички с игрите си.

Мачът днес започна много силно за българина, който реализира пробив още в първия гейм. Той доминираше до 4-2 и сетът изглеждаше лесен за спечелване.

В осмия гейм Григор не можа на три пъти вкара първия си сервис. Истомин се възползва, тръгна напред, натисна и обърна гейма.

След като отстъпи предимството си, българинът загуби самочувствие и трябваше с усилие да вкара сета в тайбрек.

В решителния гейм сервисите доминираха. В началото двамата си размениха по един мини пробив. Първо напред излезе Истомин.

В следващото разиграване руснакът не можа да завърши и Григор намери празната част на корта за 3-3.

До 8-7 и двамата печелеха подаванията си и тогава Денис Истомин направи двойна грешка, и практически подари сета.

Снимка 274651

Частта продължи точно един час. Точките бяха 48-42.

Тайбрекът смени реда на сервиране. Хасковлията се възползва от това, като направи отново пробив в началото и бързо поведе с 3-0.

Руснакът спечели един един гейм на нула и това беше всичко от него до края на мача.

В шестия гейм Григор направи последния пробив в мача. Той реализира едва четвъртата си възможност за "брейк", но вече беше ясно, че е разчел правилно излизанията на мрежата на Денис.

Последният сервис гейм беше лекция по изпълнение на начални удари. През втория сет Истомин успя да спечели само 15 точки.

Това е 16-та победа на Григор Димитров от началото на сезона. Утре очакваме 17-ата.