Григор Димитров победи Стив Джонсън в Лос Кабос със 7-6(4), 4-6, 7-6(5). Срещата от първия кръг на турнира в Лос Кабос (Мексико), продължила 2 часа и половина, беше изключително оспорвана и се реши в последните две разигравания, показали класата на хасковлията.

Резултати от ATP 250 в Лос Кабос (Мексико)

Григор Димитров дебютира в четвъртото издание на надпреварата

В първото българинът направи плонж на когото би завидял всеки футболен вратар и реализира точка, която изглеждаше загубена. Във второто той забрави за проблемите си с отлично изградена комбинация след сервис реализира втория си мачбол.

Разбира се Гришо и в този двубой беше на прага да скъса нервите на феоновете си. Той имаше възможността да затвори двубоя на собствен сервис при 5-3 в третия сет, но след пропуснат мачбол допусна Стив Джонсън да върне пробива и удължи двубоя.

На осминафиналите в Лос Кабос Димитров ще срещне намиращия се в отлична форма аржентинец Гуидо Пея. Двамата са играли един срещу друг два пъти. През 2015 година хасковлията се наложи с 2-0 сета. Два сезона по-късно в Маями Пея изненада хасковлията. Тогава аржентинецът беше извън Топ 140 в света.

Григор Димитров: Защо да не започна в Лос Кабос един по-добър сезон?

Българинът оценява подкрепата, която получава в Мексико

Мачът започна лошо за българина, който допусна пробив още в първия се сервис гейм. Григор не се смути бързо изравни играта и не допусна по-сериозно изоставане. Тей успя да натисне сервиса на съперника в най-важния момент и върна брейка, когато Джонсън сервираше за сета при 5-3.

Така се стигна до тайбрек. В него грешките изобилстваха. Хасковлията успя все пак да вземе три точки, когато сервира, докато Джонсън загуби и четирите, когато подава. Двете двойни грешки на българина не се оказаха фатални. Частта продължи 56 минути и беше спечелена със 7-6(4).

Снимка 435399

Източник: Фейсбук

Вторият сет се състоеше от по-кратки сервис геймове и за двамата. Очакванията, че частта ще бъде решена отново в дълъг гейм не се оправдаха.

Стив Джонсън се възползва от отслабения сервис на българина и проби за 5-4. След това американецът рутинно затвори частта за 6-4 след 40 минути.

В последния сет Димитров стоеше по-добре на корта. Той пласира добри ретури в шестия гейм и проби за 4-2. Когато сервираше стигна до мачбол. Тогава ръката на най-добрия български тенисист трепна, той загуби решителност и остави противника си да вземе следващите три точки.

Този път това не се оказа фатално. Сервисът на българина се върна и се стигна до втори тайбрек. В него хасковлията беше много уверен водеше играта, имаше веднъж късмет с успешно оспорване и поведе с 5-2.  Джонсън опита да оцелее и за момент успя, възползвайки се от нерешителност на Григор. И дойдоха последните две точки, които излъчиха достойния победител.

Общият точкови резултат е 110 на 107 за Гришо. Българинът направи рекордните 12 двойни грешки, записвайки и 6 аса. Джонсън сбърка началните удари 4 пъти и остана с 4 директни точки.

Хасковлията спаси 4 от 6 точки за пробив. Този показател е 2 от 5 за американеца. Димитров има отличните за него 57% на втори сервис, докато първият му достигна до 75%.

Снимка 436443

И най-важното. Показващият повече нерви в мача беше Джонсън, а това почти никога не води до успех.