Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от категория ATP 500 в Акупулко (Мексико). Българинът победи с 6-4, 6:4 Стан Вавринка (Швейцария) за 1 час и 26 минути игра. Така Григор сложи край на негативната си серия от пет поредни загуби срещу добрия си приятел. В битка за място на финала Димитров ще играе срещу победителя от мача между Рафаел Надал (Испания) и Сун-Ву Квон (Южна Корея).

Стефанос Циципас с впечатляващ обрат срещу Ян-Ленард Щруф в Дубай

За място на финала Циципас ще играе с британеца Дан Евънс

Срещата започна отлично за Григор Димитров. Българският тенисист проби още в първия гейм на нула. След това той взе подаването си, също на нула, и поведе с 2:0. Едва в третия гейм Вавринка счупи геврека и намали изоставането си. Димитров обаче отново взе своя сервис гейм и възстанови аванса си за 3:1.

Швейцарецът взе подаването си, а след това и проби Григор, за да изравни резултата за 3:3. Димитров веднага върна брейка, за да излезе отново напред, а след това взе подаването си и поведе с 5:3. При 5:4 Григор спечели първата част на мача при собствено подаване и при първия си сетбол.

Снимка 469024

Димитров стигна първи до пробив във втория сет за да поведе с поведе с 4:2. В последвалото подаване на швейцареца Гришо имаше три възможности за пробив, но Вавринка се измъкна от 0:40. Григор спечели подаването си и поведе с 5:3, но Вавринка не се предаде и намали изоставането си при свой сервис. Димитров затвори сета и мача при собственото си подаване, възползвайки се от първия си мачбол.

През цялото време нивото на първия сервис на хасковлията беше по-високо. В решителните моменти Григор запазваше хладнокръвие и в крайна сметка има предимство в уинърите, а и направи по-малко непредизвикани грешки от именития си съперник.