Григор Димитров спечели битката на сервисите срещу полския гигант Йежи Янович с 7-5, 7-6(5). С този успех българинът се класира за четвъртфинал на турнира в Стокхолм и ще играе утре с германеца Миша Зверев.

Мачът може да бъде описан с една дума - сервис. Независимо, че продължи 1 час и 38 минути интрига в него нямаше. Въпросът беше: "Кога Григор ще стигне до пробив?".

НА ЖИВО: Григор Димитров - Йежи Янович 7-5, 7-6(6)

Григор Димитров - Йежи Янович 7-5, 7-6(6)

Двамата ще играят един срещу друг за трети път през 2017-а година

Това беше най-неатрактивната среща на българския №1 през 2017-а година. Може би Димитров взе мача, спечелвайки жребия. Сервирайки първи той поставяше под напрежение съперника. Нещо като да изпълняваш първи дузпа във футбола.

Двамата започнаха с размяна на сервис геймове, в които нищо не се случваше. В целия първи сет Янович спечели само една точка, когато посрещаше. Гришо му подари още две от сбъркани начални удари.

До последния 12-ти гейм на сета не се стигаше до разигравания и пробивът изглеждаше невъзможен. Янович дръпна с 30-0 и направи двойна грешка. Григор направи страхотен ретур, което смути поляка. Той прибърза на два пъти и частта свърши неочаквано.

Така Гришо спечели единствената възможност за брейк. Сетът продължи 41 минути и завърши 7-5.

Снимка 318868

Източник: facebook.com

Втората част беше по-интересна. Двамата се поизмориха и силата на сервисите леко отслабна. Янович реши да натиска подаването на Григор и достигна до две възможности да пробие в третия гейм. Хасковлията се спаси със ... сервиси.

В шестия гейм Димитров имаше своята възможност, ликвидирана с три начални удара.

Закономерно се стигна до тайбрек. Загадката беше: "Кой ще стигне до мини пробив?". При 3-2 българинът показа качествата си в защита. Той спаси трудни топки, обърна разиграването и полякът намери мрежата отблизо.

Оставащите три точки бяха реализирани с два хубави сервиса и едно блестящо разиграване при третия мачбол.

Утрешният съперник на Димитров, Миша Зверев играе сервис - мрежа, но е значително по-атрактивен от Янович. Григор вече го победи в Ротердам през февруари и при добра концентрация няма да има проблеми да стори същото на четвъртфинала в Стокхолм.