Григор Димитров загуби от Денис Истомин от Узбекистан с 6:3, 2:6, 6:7 (3) в първи кръг на турнира в Безансон, Франция. Мачът на българина, както последните му изяви, отново бе драматичен и продължи малко повече от два часа.

17-годишният талант спечели първата част с 6:3 за по-малко от половин час, но загуби втория с 2:6, а след това отстъпи в тайбрек след изключително оспорван трети сет. Така Гришо приключва участието си на турнира от веригата "Чалънджър" с награден фонд 106 500 евро без точки за ранглистата и с 1110 евро.

Както е известно, Григор участва с "уайлд кард" в основната схема на състезанието, а Истомин, който е 98-и в световната ранглиста, е поставен под номер 3 в основната схема.

Григор започна отлично срещата, като спечели първите два гейма, реализирайки пробив във втория. Последва размяна на пробиви, след която българинът вече водеше с 3:1. От този момент до края на сета сервиращият взимаше своето и в крайна сметка Димитров спечели с 6:3.

Във втория сет Истомин повиши нивото на играта си и все по-често затрудняваше съперника при негов сервис, като по-лесно взимаше геймовете при свой начален удар. Григор срещна сериозни проблеми в четвъртия гейм и в шестия допусна пробив за 2:4, а в последствие отстъпи с 2:6 в сета. Третия сет бе най-оспорван и логично се стигна до тайбрек. Там узбекистанецът успя да се наложи със 7:3 и за жалост да затвори мача в своя полза.

Предстоящите изяви на тенисист номер едно за България са следващата седмица, когато той ще играе за страната ни в купа "Дейвис". Както се знае, тимът на националите ни гостува на Унгария.