Григор Димитров отпадна на 1/8-финалите на тенис турнира от сериите АТП 500 на трева в Куинс Клъб след загуба с 1:2 сета (4:6, 6:3,5:7) от представителя на САЩ Себастиан Корда.

Първата част вървеше равностойно и гейм за гейм преди Корда да успее да реализира пробив от петия опит в седмия гейм. Този брейк позволи на американеца да спечели първия сет.

Втората част също бе решена само от един пробив. Корда имаше три брейк точки в третия гейм, но Григор ги отрази, а веднага след това успя да спечели подаването на съперника си, за да поведе с 3:1, което му беше достатъчно, за да изравни общия резултат.

Димитров и Корда си размениха по един бърз пробив в началото на решителния трети сет, но 23-ият в световната ранглиста успя да реализира и късен такъв в 12-ия гейм, с което спечели сета и мача, след малко повече от два часа игра.