Григор Димитров отново не успя да прескочи третия кръг на "Ролан Гарос". Българинът загуби от испанския ветеран Фернандо Вердаско с 6-7(4), 2-6, 4-6 и приключи мачовете си на клей за 2018 година. Димитров имаше леко предимство в първия сет, но след като малко нещастно го загуби, се изнерви и беше категорично надигран. Следващият мач на българския №1 е на трева на турнира в Щутгарт в средата на месеца.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Фернандо Вердаско 6-7(4), 2-6, 4-6

Григор Димитров - Фернандо Вердаско 6-7(4), 2-6, 4-6

Време е българинът да счупи каръка и да прескочи третия кръг на "Ролан Гарос"

Нивото на тениса в първия сет беше много високо. Двамата играеха много точно и уверено, с което доставиха наслада на зрителите на корт №1. Григор Димитров беше малко по-добър, но Вердаско му импонираше и също пласираше хубави уинъри.

Гришо допусна пробив в първия гейм на мача, но веднага го върна. Той беше спокоен и отиграванията му се получаваха. Вердаско не обича дългите разигравания и след размяна на два-три удара слагаше край.

Снимка 359857

Двамата печелеха подаванията си безпроблемно до 12-тата партия в мача. В нея Григор направиха няколко прекрасни отигравания и достигна до 4 сетбола при сервис на противника. Вердаско се спаси със страхотни начални удари. Испанецът взе най-дългия гейм в мача, в който бяха разиграни 18 точки.

Тайбрекът започна добре за българина, който дръпна с 3-1 точки. Той направи две грешки и скъса кордата на ракетата си при спечелено разиграване. Това го изнерви и в следващите топки Вердаско доминираше и спечели сета със 7-6(4) след 1 час и 2 минути игра.

Снимка 359859

На почивката между частите Григор си изля гнева на ракетата, която счупи в земята. Винаги това, когато се случва българският №1 губи мачовете си.

Вторият сет започна равностойно. Двамата печелеха подаванията си до шестия гейм. Григор имаше две възможности за пробив при 1-1, но испанецът отново се измъкна със сервис.

Григор се пропука неочаквано при 2-3. Той направи четири последователни грешки и допусна фаталния брейк на нула. Това срина тотално играта му и в следващите 6 партии на корта беше само Вердаско.

Испанецът затвори втория сет с нов пробив за 6-2 след само 28 минути. Мачът изглеждаше приключил.

Снимка 359860

Вердаско запази инерцията от предишната част и дръпна с 3-0. Все пак пробивът в него полза се получи след много дълъг гейм, в който Димитров направи серия от грешки, включително и на сервис.

Тогава хасковлията се отпусна и внезапно започна да играе много добре. Той направи два брейка, между които допусна един. Григор сервира отлично и успя да изравни геймовете за 4-4 и загатна, че е способен на обрат.

Вердаско върна началния си удар и накара българина да сервира за оставане в мача. По правило Димитров не се справя в подобни ситуации.

Григор изпълни добри начални удари, но късметът не беше на негова страна. Мачът приключи някак нелепо. Димитров мислеше, че е реализирал комбинация след сервис. Вердаско накара съдията да слезе от стола. Топката се оказа на милиметри в аут и двамата тенисисти трябваше да се поздравят за края.

Снимка 359862

Световният №5 Григор Димитров показа и тази година, че клеят не е любимата му настилка. Той отново се спъна на третото стъпало в Париж. За щастие мъката на червени кортове приключи.

В сезона на трева хасковлията ще участва в Щутгарт, Куинс и на третия турнир от Големия шлем - Уимбълдън. На тази настилка Григор играе отлчино. Само трябва да се успокои и да върне увереността си. На ход е Дани Валверду.