Григор Димитров достигна финала на турнира в Сидни. След 15 месеца той отново ще играе рашаващ мач за титла. Във вълнуващ полуфинал Гришо постигна чудесна победа над 38-ия в световната ранглиста - Жил Мюлер с 6:2, 7:6 (4). Досега двамата се бяха срещали три пъти, като тенисистът от Люксембург водеше с 2-1 победи на първата ни ракета.

Припомняме, че малко по-рано българинът отстрани Александър Дългополов след  4:6, 6:3, 6:4 в доиграването си на мача от четвъртфиналите и така си уреди среща с Мюлер.

Димитров стартира по великолепен начин полуфинала. Той успя да пробие още първия гейм на съперника си, след което с лекота затвърди пробива. Мюлер спечели следващото си подаване и така при 2:1 срещата беше прекратена заради отново излелия се проливен дъжд над Сидни.

След около 90 минути дъждът спря и мачът беше възобновен, като Григор спечели бързо своето подаване. Той продължи да играе стабилно и в седмия гейм успя да стигне до нов пробив. Така при 5:2 излезе да сервира за първия сет. С блестяща игра той не даде шансове на Мюлер и затвори частта.

Мюлер спечели откриващия гейм във втория сет, в който той сервираше. Вторият сет премина при равностойна борба. Никой от двамата тенисисти не успя да спечели подаването на противника. Мюлер започна да сервира много добре и не даде никакви шансове за българина. За сметка на това стигна до две възможности за пробив при 3:2 и дори до сет бол при 5:4, но Григор Димитров се защити с вещина. При 6:5 в ролза на тенисиста от Люксембург дъждът отново се засили и мачът беше прекратен за втори път. Паузата беше съвсем кратка и Григор спечели подаването си, за да вкара сета в тайбрек.

В него Григор осъществи първи минипробив, а с помощ от мрежата стигна до 4:2 и при този резултат двамата смениха полетата. С ас Мюлер се доближи до 5:4 преди двата сервиса на българина. С невероятен форхенд Димитров стигна до два мачбола и реализира още първия.

С успеха Григор си осигури 150 точки за световната ранглиста и $37,900 от наградния фонд, както и първи финал от този в Стокхолм през есента на 2014-а.