Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира "Мастърс" в Монте Карло. Българинът игра безобразно слабо в първия сет, но след това обърна френския специалист на двойки Пиер-Юг Ербер с 3-6, 6-2, 6-4 за 1 час и 50 минути на корта.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Пиер-Юг Ербер

Григор Димитров - Пиер-Юг Ербер: 3-6, 6-2, 6-4

Майсторът на двойки може да се окаже костелив орех

Пиер–Юг Ербер започна по-добре и с агресивния си стил сервис-мрежа имаше предимство в началото. Димитров беше неуверен и след размяна на две-три топки търсеше уинър и грешеше. В третия гейм на мача Гришо направи две двойни грешки, смути се и допусна ранен пробив.

Самочувствието на французина се вдигна много и с хубави лифтирани сервиси той лесно печелеше геймовете си, а в края на сета успя да реализира и втори брейк. Частта приключи за 29 минути и картината на корта изглеждаше отчайваща.

Снимка 351231

Но българинът не беше решил да се предава на "домашния" си турнир. Той натисна подаването на съперника си и започна да връща топки, които преди това бяха уинъри за французина. В целия първи сет той взе само 5 точки, когато посрещаше. Но времето на бързите сервис геймове за Ербер свърши.

Димитров се събуди и започна да показва кой е по-високо котираният тенисист. Ербер не промени нищо, но нямаше отговор на стабилната защита на Димитров. След върната трудна топка той не знаеше какво да прави и грешеше. Хасковлията направи два пробива и изравни сетовете след 6-2 за 37 минути.

Всички резултати от турнира "Мастърс" в Монте Карло

Григор Димитров е поставен под №4 и започва директно от втория кръг

Високото самочувствие на Димитров и стегнатата му игра не предвещаваха нищо добро за Ербер в заключителната част. Хасковлията диктуваше събитията и често разминаваше хазартно излизащия на мрежата Ербер. Сервис геймовете на французина бях измъчени и се стигна до логичен брейк за 3-2 за Григор.

Димитров се отпусна за момент и допусна пробивът да бъде върнат. Но веднага отново натисна и излезе отново напред с 4-3. Това се оказа решително и той комфортно взе следващите си две подавания. В последния гейм на мача Ербер не можа да да види топката.

Снимка 351229

В този двубой Григор Димитров успя да се съвземе след изключително слабо начало. Във втория и третия сет българинът показа, че хазартни играчи нямат шанс срещу него, когато е концентриран и стегнат.

Точките в мача са 84 на 69, като в първата част те бяха 20 на 25. Димитров направи 4 двойни грешки, докато Ербер не допусна нито една. Асовете са само 2 на 1. Двамата направих много уинъри и грешки, като предимството е малко за Григор.

Следващият съперник на Гришо в Монте Карло ще излезе от утрешния сблъсък между Филип Колшрайбер (Германия) и №15 в схемата Алберт Рамос-Виньолас (Испания). Днешният успех добави 45 точки в актива на българина за ранглиста на ATP, с което тенденцията към намаляване на актива може би приключи.