Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби с 1:6, 4:6 от Стефанос Циципас на 1/8-финалите на турнира от сериите АТР 500 в Барселона. Срещата продължи час и 11 минути.

Гришо не направи най-добрия си мач срещу Циципас, но с малко повече концентрация и внимание можеше да спечели поне втория сет, в който на два пъти повеждаше с пробив.

Българинът започна колебливо мача и допускаше огромен брой непредизвикани грешки. Това позволи на Циципас да реализира два пробива и да поведе с 4:0 гейма за отрицателно време, а след още един пробив гръкът затвори първата част след само 25 минути игра.

Доста по-интересен и оспорван се оказа вторият сет. В него Димитров показа и много по-добра игра. 30-годишният българин направи пробив още в първия гейм, но веднага след това Циципас върна брейка за 1:1.

Димитров нанесе нов удар в петия гейм, след който отново поведе с пробив за 3:2, но и този път първата ракета на България не успя да затвърди аванса си и Циципас веднага успя да възвърне позиции. Поставеният под номер 14 в схемата Димитров трябваше да сервира за оставане в мача при 4:5 гейма във втория сет, но отново показа колебания и това донесе шестия пробив на Циципас в мача, а с това и победата.

С успеха си Циципас вече има три победи в пет мача срещу Григор Димитров.