Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу седмия в световната ранглиста Каспер Рууд (Норвегия) в третия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 5,8 милиона евро.

Димитров вчера се наложи над сърбина Душан Лайович с 4:6, 6:3, 6:2, а поставеният под номер 4 Рууд днес елиминира датския квалификант Холгер Руне със 7:6(5), 7:5 след почти два часа игра.

Първият сет премина без пробиви, а норвежецът спечели тайбрека със 7:5 след серия от четири поредни точки.

Във втората част Рууд навакса пасив от 1:3 гейма и реализира обрат.

Норвежецът, който през 2021 година игра полуфинал в Монте Карло, има една победа в един мач срещу Димитров с 6:4, 4:6, 6:4 на полуфиналите на турнира в Сан Диего през миналия сезон.

Себастиан Корда (САЩ) елиминира поставения под номер 8 Карлос Алкарас (Испания) в драматичен мач от втория кръг на надпреварата със 7:6(2), 6:7(5), 6:3 след малко повече от три часа игра.

Доминик Тийм се завръща на корта на турнира по тенис в Ещорил

Получи уайлдкард

Дебютантът в турнира Алкарас, който спечели първата си титла от сериите "Мастърс" в Маями в началото на месеца, навакса ранно изоставане от 2:4 и на два пъти сервираше за първия сет при 5:4 и при 6:5, но не успя. Във втората част той пропиля аванс от 3:0 гейма, но все пак успя да изравни след успех във втория тайбрек.

В решаващия трети сет 18-годишният испанец поведе с 2:0, но американецът реализира обрат и нанесе едва втора загуба на съперника в последните му 17 мача.

За място на четвъртфиналите Корда ще се изправи срещу номер 10 Тейлър Фриц също от САЩ, който отстрани хърватския ветеран Марин Чилич с 6:3, 4:6, 6:4.

Номер 7 Камерън Нори (Великобритания) отпадна след поражение с 4:6, 6:2, 4:6 в първия си мач на клей за сезона от испанеца Алберт Рамос-Виньолас, който в третия кръг ще срещне 11-ия поставен Хуберт Хуркач (Полша).

Хуркач се справи с друг испанец Педро Мартинес с 6:3, 4:6, 6:4.

Участващият с "уайлд кард" Давид Гофен (Белгия) продължи добрата си форма с успех над британеца Даниел Евънс със 7:6(5), 6:2.

Гофен е в серия от седем поредни победи, след като през миналата седмица спечели титлата в Маракеш.

Белгиецът ще играе в третия кръг срещу испанеца Алехандро Давидович Фокина, който вчера елиминира в три сета водача в световната ранглиста и двукратен шампион в турнира Новак Джокович (Сърбия).