Григор Димитров се класира за финала на турнира в Ротердам. Това стана по малко неприятен начин, след като Давид Гофен се отказа в началото на втория сет. Топката удари белгиецът в лицето и той не можа да продължи.

Дотогава българинът водеше с 6-3, 0-1, но играта беше много оспорвана и зрелищна

НА ЖИВО: Григор Димитров - Давид Гофен 6-3, 0-1 и отказване

Григор Димитров - Давид Гофен: Топката удари белгиеца в главата и той се отказа

Миналата година на същия ден белгиецът елиминира Гришо

Първият сет предложи тенис от много високо ниво. Гофен е тенисист, който може да връща всичко и притежава страхотна техника. От своя страна Димитров може да се нагажда към играта на всеки и също може да пласира топката където поиска.

Независимо от бързия корт имаше много дълги и зрелищни разигравания и геймовете рядко свършваха бързо. Гришо успя да направи единствения пробив в мача в четвъртата партия. Тогава той успя да спечели важните разигравания и взе психологичното предимство.

Но затварянето на сета не беше лесно. Гофен се бореше за всяка топка и успя на няколко пъти да обърне разиграванията. В осмия гейм Гришо трябваше да спасява две точки за пробив и накрая успя да се измъкне с два аса.

Последният гейм на първата част ни предложи невероятен спектакъл. Бяха проведени 20 разигравания за повече от 13 минути. Българинът успя да реализира едва шестия си сетбол. Преди това Гофен имаше четири възможности да се върне в сета, но хасковлията успя да запази самообладание при всяка една от тях.

Гришо сам си усложни нещата с двойна грешка след 40-0 и още една по средата на гейма. Но и Гофен показа огромно самочувствие и класа. Все пак сетът беше спечелен със 6-3 за 49 минути.

Снимка 324480

Белгиецът започна страхотно втората част и взе първия гейм на нула. В следващото разиграване топката удари Гофен в лицето и за нещастие мачът приключи. Григор пусна минаващ отблизо, след като двамата бяха на мрежата. Топката се удари в ракетата на белгиеца и се отклони към лявото му око.

Физиотерапевт влезе на корта и опита да помогне. След това Давид беше заведен в съблекалнята, но оттам дойде неприятната новина, че белгиецът не може да продължи. Зрителите в "Ахой Арена" бяха покрусени, че зрелището приключи внезапно.

Статистиката е много изравнена. Димитров спечели 41 точки, а Гофен 39. Бяха разиграни много повече точки, когато българина сервира 48 на 32. Асовете са 6 на 4. Хасковлията направи 4 двойни грешки. Давид има по-добър показател на първи сервис 78%. Григор е с 69%. Вторите сервиси показват абсолютно равенство - по 50% и за двамата.

Всички резултати от тенис турнира в Ротердам

Роджър Федерер и Григор Димитров са основните фаворити за титлата

Така утре Григор Димитров ще играе на финала на турнира от ATP 500 в Ротердам. Неговият съперник ще бъде определен довечера в мача между Роджър Федерер и Андреа Сепи.

Швейцарецът е фаворит, а българинът ще може утре да опита, да победи най-силния тенисист в света.