Григор Димитров спечели двубоя си от третия кръг на Мастърс турнира в Рим срещу младия талант Яник Синер.

Сблъсъкът приключи при резултат 4:6, 6:4, 6:4.

Мачът бе първи помежду им, а успехът означава, че Димитров за втори път в кариерата си ще играе на четвъртфиналите в италианската столица, където пък съперник ще бъде победителят от мача на Денис Шаповалов и Юго Умбер.

Снимка 496450

Срещата стартира с допуснат от Григор пробив още при първия му сервис гейм. Той бе пробит на 0. Осмият гейм на мача бе първият, в който Димитров взе подаването си на 0 и като че ли това бе и моментът, в който нивото му се повиши. В крайна сметка обаче Синер наложи своето темпо и стигна до успеха с 6:4 в първата част от сблъсъка.

Нов пробив на 0 за старт и на втория сет шокира Григор. След много разменени спечелени подавания, гейм на 0 донесе аванс от 5:4 на българина и накара съперника му да сервира за оставане в сета. Той надигра опонента си във втората част от срещата и запази шансовете си за спечелване на двубоя.

Снимка 496449

В третия сет българинът допълнително увеличаваше натиска върху съперника, който очевидно изпитваше затруднения при дългите разигравания. След два пробива и страхотно представяне, Гришо поведе с 4:1, а след това и с 5:2. Стигна се до два поредни спечелени гейма от Синер, който направи резултата 5:4.

Гришо пропусна да се възползва от четири мачбола, но при петия взе своето и стигна до успеха.

След като в предишните си два двубоя българинът постигна двусетови победи над Джанлука Магер и Йошихито Нишиока, сега му се наложи да играе по-дълго.

Синер е само на 19 години, към момента е №81 в света, а в предишния кръг отстрани №3 в схемата Стефанос Циципас.

Григор Димитров: На US Open не отговорих на собствените си очаквания

"Нямаме достатъчно време за подготовка за сезона на клей"