Григор Димитров коментира победата си срещу Хуан Мартин дел Потро в третия кръг от Мастърс турнира в Синсинати.

Гришо записа първи успех в 6 мача с аржентинския гигант, налагайки се над опонента си с 2-0 сета - 6:3, 7:5.

Невероятен Григор Димитров сломи гиганта Хуан Мартин дел Потро в Синсинати!

Невероятен Григор пречупи гиганта Дел Потро в Синсинати!

Първа победа за българина срещу този съперник, продължава на 1/4-финал!

"Знаех, че правилната тактика е да държа топката ниско на бекхенда му и да атакувам при всяка възможност. Слайсът ми наистина го затрудняваше и той ми връщаше доста къси топки, което пък ми даде възможност да го движа добре по корта с моя форхенд и да доминирам в разиграванията.

Юичи Сугита ще спира Григор Димитров на 1/4-финал в САЩ

Японец ще спира Гришо на 1/4-финал в САЩ

Младокът елиминира Карен Хачанов

Следващият ми съперник - Юичи Сугита играе добре. Със сигурност ще бъде труден мач. На четвъртфинал на "Мастърс" всичко може да се случи. Той е уверен в момента и има силно желание за изява", разсъди Григор.

Българинът излиза на корта срещу японския си съперник тази вечер, в 21:30 часа. Сугита достигна до първия си четвъртфинал в турнирите "Мастърс" след успех над руснака Карен Хачанов с 6:7(0), 6:3, 6:3.