Григор Димитров стартира с победа участието си на "Роджърс Къп" в Монреал. Хасковлията изигра мач пълен с грешки, но се измъкна срещу Миша Зверев след 6-3, 3-6, 6-3. Срещата продължи 1 час и 40 минути. Всичко се реши в шестия гейм на третия сет, когато германецът направи невероятните четири последователни двойни грешки.

НА ЖИВО: Григор Димитров - Миша Зверев 6-3, 3-6, 6-3

Григор Димитров - Миша Зверев: 6-3, 3-6, 6-3

Българинът с труден съперник на старта в Монреал

Двубоят започна с голямо закъснение, защото преди него Гаел Монфис и Кей Нишикори направиха страхотна среща, продължила почти три часа. Димитров започна по-уверено и веднага проби за 2-0. Гришо и Валверду добре бяха разучили постоянното желание на Зверев да излиза напред и заложиха на минаващите удари.

За съжаление Григор сервира безобразно в следващия гейм и пробивът беше върнат. Това не смути българина, който бързо поведе с 4-1 и... отново подари една игра на съперника си. Но превъзходството на хасковлията беше толкова голямо, че той взе трето подаване на съперника си и затвори сета с 6-3 за 38 минути.

Снимка 302381

Втората част беше от тези, за които българският тенисист няма да иска да си спомня. Зверев лесно печелеше сервис геймовете си. Димитров почти не посрещаше, а подаването му не беше много добро. Все пак за да остане верен на стила си, отвреме навреме правеше по някое страхотно отиграване.

Германецът проби за 3-1 след двойна грешка и слаб сервис на хасковлията. Той продължи да сервира убедително и за 28 минути изравни сетовете след 6-3.

Снимка 278769

Третият сет, както и първите два имаше свой собствен облик. В него никой нямаше предимство до 3-2 за Димитров. Българинът по-трудно печелеше подаването си, но нещата отиваха към тайбрек.

Тогава Зверев направи решителните действия в мача. Той успя да направи четири поредни двойни грешки и бе пробит на нула. Григор Димитров е тенисист, който вече знае как да използва такава ситуация.

Българинът сервира стабилно в оставащите геймове. Натисна подаването на германеца. А Зверев загуби ориентация и направи няколко детински грешки. В края той се обезвери и Димитров взе сета с 6-3 за 30 минути. С това и победата, която му осигури мач на осминафинал с холандеца Робин Хаасе.

Григор Димитров не игра много добре в двубоя, но в решителните моменти съперникът му бъркаше повече. Въпреки славата на агресивен тенисист, която има Миша Зверев, българинът беше по-нападателния и рисков играч. Той за пореден мач показа, че може да побеждава съперника си, играейки в неговия стил.

Може би това е интересен, в случая успешен експеримент?